Wielertoeschouwers

Hoog en droog zitten ze daar, op de dijk langs de Meerweg. Twee eenzame toeschouwers van de Energiewachttour, de wielerwedstrijd voor dames die afgelopen zondag door Haren trok.

 

Uit Zuidlaren waren ze gekomen om naar de wedstrijd te kijken. Ze zaten daar prima, heerlijk in het zonnetje. Puzzelboekje mee, en een tijdschrift. Wel een beetje frisse wind.

Met hun gezicht zitten ze naar de zon, richting Friescheveentje. Hun rug is dus naar de Meerweg gekeerd. Als de rensters langskomen – aangekondigd door een sliert motorrijders – draaien ze hun stoelen even om.

Zeven rondjes rijden de dames. Zeven keer komen ze langs de Meerweg, telkens met een tussenpoos van zo’n twintig minuten. Zeven keer dus draait het echtpaar de stoelen om. Om te kijken naar het langsrazende peloton.

Bijna een hinderlijke onderbreking van het zonnebaden. Tja, als wielerliefhebber moet je je wel wat ontzeggen…

(Zie hier en hier voor twee eerder gepubliceerde fotoseries van deze wielerwedstrijd.)

Verder Bericht

Vorige Bericht

© 2023 - Haren in Foto's