Drie mannen komen kort achter elkaar aan op een van de parkeerplaatsen langs de Meerweg aan het Paterswoldsemeer; twee per auto, en één op de fiets. Na elkaar kort even te spreken gaat de kofferbakken open en beginnen de mannen zich in een zwempak te hijsen, een wetsuit of een drysuit.
Met een opvallende oranje badmuts op en voorzien van even opvallende oranje drijvers laten ze zich even later vanaf een trapje aan de naastgelegen steiger te water, om onverdroten richting een van de eilandjes in het meer te zwemmen.
Even lijkt een zeilboot precies richting de openwaterzwemmers te koersen, maar zowel de zwemmers als de zeiler verleggen hun koers en een overvaring wordt vermeden.
Het was een fraaie lentedag, maar brrr, wat zal het water nog koud geweest zijn.
De video’s zijn geplaatst op YouTube; om de beelden te bekijken is het helaas nodig de cookies van YouTube-eigenaar Google te accepteren.
Nooit meer een bericht missen? Niet meer regelmatig tevergeefs hier kijken of er iets nieuws is geplaatst? Meldt u zich dan op